FLAŞ HABER saat

Türk düşmanlığı bitmiyor! Yine hedef aldılar

Okunma: 3503
Güncel 11 Ekim 2020 22:22
Videoyu Aç Türk düşmanlığı bitmiyor! Yine hedef aldılar
A
a

Doğu Akdeniz'de, Libya'da, Suriye'de olduğu gibi BAE her fırsatta Türkiye'nin aleyhine oynamaya devam ediyor. BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Türk ordusunun Katar'daki varlığının bölge için 'istikrarsızlık unsuru' olduğunu söyleyerek Katar'daki Türk varlığından rahatsız olduğunu dile getirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Türkiye'nin Katar'daki askeri varlığını gündeme getirdi.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I HEDEF ALDI

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Gargaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son Katar ziyareti sırasında, Türk ordusunun Körfez ülkelerini bir bütün olarak istikrara kavuşturmaya çalıştığını belirttiği açıklamasına atıf yaparak "Bu açıklama Türkiye'nin bölgesel rolü ile tutarsızdır" dedi.

 

Gargaş, Erdoğan'ın sözleri hakkında "Açıklamada dikkatler ziyaretin ekonomik nedenlerinden uzaklaştırmaya çalışılıyor ve açık olmak gerekirse Türk ordusunun Katar'daki varlığı bölgemizde bir istikrarsızlık unsuru" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'YE HAYIR, İSRAİL'E EVET!

​"Arap Körfezi'ndeki Türk askeri varlığı acil bir durumdur ve bölgede negatif kutuplaşmaya katkıda bulunmaktadır" diye kaydeden BAE'li bakan, "Bölgesel garnizonlara ve bir önceki yüzyıla dayanan kolonyal ilişkileri yeniden üretmeye ihtiyacımız yok" değerlendirmesinde bulundu.Gargaş bu sözleriyle geçtiğimiz dönemde normalleşme anlaşması imzaladığı ve Arap devletlerinin ve Filistin'in aleyhine işbirliği yaptığı İsrail'le görüşmelerini de meşru göstermeye çalıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat