FLAŞ HABER saat

Deva Partisi 1. Olağan Kongresi Bitlis’te Gerçekleşti

Okunma: 242
Bitlis 11 Ekim 2020 22:57
Videoyu Aç Deva Partisi 1. Olağan Kongresi Bitlis’te Gerçekleşti
A
a

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı il örgütünün 1. Olağan kongresine katılmak üzere Bitlis’e geldi.

Bitlis Merit Otel Düğün Salonunda gerçekleşen Kongrede söz alan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bitlis İl başkanı Burhan Aksoy Bitlis’teki işsizlik ve eğitim sorunlarına değinirken ‘’İnsanlar düşüncelerini ifade etmekten korkuyor, tüm sessiz çığlık sahipleri artık değişimin zorunluluğu konusunda hemfikir, değişimin artık şart olduğunu ve dayanamıyoruz diyenleri görüyoruz çok rahat bir şekilde görüyoruz’’ dedi.

Babacan ‘’Oyunuza, iradenize, seçtiklerinize sahip çıkmak için buradayız"

Babacan'ın Bitlis'teki konuşmasının genelinde Kürt sorunu, hak, eşitlik, adalet, demokrasi vurgusu öne çıktı.

"Sabaha karşı operasyonların yapılmayacağı bir Bitlis için buradayız" diyen Babacan Bitlislilere ''Oyunuza, iradenize, seçiminize ve seçtiklerinize sahip çıkmak için buradayız. Kayyum siyasetine dur demek için buradayız." diye seslendi.

Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini, adalet, haksızlık ve hukuksuzluğun, insan hakları ihlallerinin, özgürlüklerin ayaklar altına alındığını söyleyen Babacan "Akıllı telefonun küçücük ekranından korkuyorlar. Gençlerin o klavyeden yazdığı bir iki küçük eleştiriden korkuyorlar. İfade özgürlüğü kalmadı, eleştirenler işten atılıp tutuklanıyor, sosyal medyada eleştiri yapan gençler evlerinden alınıyor, gazeteciler haber yaptıkları için yargılanıyor, yargının en üst mahkemesine tehditler savruluyor. İktidar partisi ve küçük ortağı kendilerine göre bir makbul vatandaş, bir tek tip insan kitlesi oluşturmaya çalışıyor, artık yeter!'' dedi.

Devletin insan için var olduğunu söyleyen Babacan, hiçbir şeyin insan haysiyeti ve onurundan daha önemli olmadığını vurguladı.

Yapılan Kongrenin Ardından Tatvan’a geçen Babacan ve Partililer burada Esnafla selamlaştıktan sonra, sivil toplum örgütü  temsilcilerinin yer aldığı yemeğe katıldı.

Yemeğin sonrasında program sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat