FLAŞ HABER saat

Bitlis Sağlık Müdürlüğü Tarafından 'Aşı Danışma Hattı' Oluşturuldu

Okunma: 246
Bitlis 22 Ocak 2021 23:24
Videoyu Aç Bitlis Sağlık Müdürlüğü Tarafından 'Aşı Danışma Hattı' Oluşturuldu
A
a

Tüm ülkede olduğu gibi Bitlis il genelinde de “Covid-19 Aşılma Programı” başladı ve Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Aşı Masası" kurularak, "Aşı Danışma Hattı" oluşturuldu.

Bitlis Sağlık Müdürlüğü Tarafından 'Aşı Danışma Hattı' Oluşturuldu

Tüm ülkede olduğu gibi Bitlis il genelinde de “Covid-19 Aşılma Programı” başladı ve Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Aşı Masası" kurularak, "Aşı Danışma Hattı" oluşturuldu.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere ilimizde 14.01.2021 tarihinde Aşılama Programı’nın birinci adımı ilk öncelik grupları olan sağlık çalışanlarına ve huzurevi, engelli ve bakım merkezinde kalanlar ile bakımlarından sorumlu çalışanları için başlatılmıştı. Şu an tüm Türkiye’de ve ilimizde 85 yaş üstü vatandaşlarımızı da kapsayacak şekilde aşılama hizmetlerimiz devam etmektedir” denildi.

Yapılan yazılı açıklamada, şu bilgilere yer verildi;

“Covid-19 Aşılma Programı hakkında vatandaşlarımızdan gelen yoğun soru ve bilgi talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ‘Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Masası’ kurulmuş olup vatandaşlarımıza hizmete başlamıştır. Vatandaşlarımız, 0434-826-12-74 / 0434-826-10-94 / 0434-826-10-47 telefon numaralarından oluşan Aşı Bilgilendirme Masası’nı aradıklarında çağrı karşılayıcı görevlilerimize ulaşarak nasıl aşı olabileceklerini, uygulama takvimini, kapsamını, kimlerin aşı olabileceğini, aşı öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında her türlü soruyu rahatlıkla sorabileceklerdir. Halkımızın aşı takvim sürecine ve pandemiden korunmak için maske, mesafe, hijyene gerekli hassasiyeti göstereceklerinden emin olarak, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat