FLAŞ HABER saat

Aydın BEÜ'ye Rektör Adayı Oldu

Okunma: 9690
Bitlis 25 Aralık 2020 23:04
Videoyu Aç Aydın BEÜ'ye Rektör Adayı Oldu
A
a

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörlüğüne aynı üniversitede öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Cihan Aydın’da aday oldu.

Bitlis Eren Üniversitesi’nde akademik kariyerini sürdüren  Prof. Dr. Mehmet Cihan Aydın  aynı üniversiteye rektör adayı oldu. 

CİHAN AYDIN KİMDİR?

Bitlis Eren Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi olarak görev yapan hemşerimiz Prof. Dr. Mehmet Cihan Aydın, 1973 yılında Elazığ’da doğdu. 1995 yılında Fırat Üniversitesi Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümden mezun oldu. Fırat Üniversite İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında Yüksek Lisansını yaptı. 1998 yılında yüksek lisansını, 2005 yılında da doktorasını tamamlandı. 1997 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı Bitlis Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak göreve başlayan Aydın, kuruluşundan bu yana çalıştığı Bitlis Eren Üniversitesi’nde 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2013 yılında Doçent, 2018 yılında ise Profesör ünvanını aldı. Bitlis Eren Üniversitesi’nde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı, Dekan Yardımcısı, Enstitü Müdürü, Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanı, Fakülte Kurulu üyelikleri gibi birçok akademik ve idari görevleri yapan Prof. Dr. Aydın, eğitim verdiği üniversitede rektörlük için adaylığını açıkladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat